PIRKITE INTERNETU

Kad žiemos džiaugsmai vaikui nepakenktų

Patalpinta: 2014-12-04

Neretai galime išgirsti tėvelių nuomonę, kad norint apsaugoti vaikus nuo peršalimo ligų, tai jiems šaltuoju metu geriau į kiemą nekišti nosies, tačiau, specialistų teigimu, daugiau nei 80 proc. laiko vasarą ir žiemą vaikai turėtų praleisti būtent lauke. Patarimai, kaip reikia aprengti vaikus šaltuoju metų laiku, ką galima daryti ir ko ne.

Neretai galime išgirsti tėvelių nuomonę, kad norint apsaugoti vaikus nuo peršalimo ligų, tai jiems šaltuoju metu geriau į kiemą nekišti nosies, tačiau, specialistų teigimu, daugiau nei 80 proc. laiko vasarą ir žiemą vaikai turėtų praleisti būtent lauke žaisdami, tyrinėdami, valgydami, netgi priguldami popiečio miego, pastaroji rekomendacija, be abejo, labiau orientuota į šiltąjį metų laiką. Tačiau ir žiemą pabūti lauke vaikams yra naudinga ir būtina. Patarimai, kaip reikia aprengti vaikus šaltuoju metų laiku, ką galima daryti ir ko ne.


Naudingi patarimai, kad vaikas ne tik galėtų džiaugtis žiemos pramogomis, bet ir liktų sveikas:
• Klastingiausia yra saulėta žiemos diena. Kai dangus labai žydras ir aukštas, atrodo, kad lauke gana šilta. Iš tiesų yra kiek kitaip. Dažniausiai spaudžia šaltukas. Todėl į lauką eikite tik trumpam ir šiltai apsirengę. Jei oro temperatūra žemesnė nei 10 laipsnių, o jūsų mažyliui nėra trejų metukų, į lauką su vaikučiu eiti nerekomenduojame.
• Jei už lango dangus pilkas ir debesys kabo labai žemai, regis, beveik ant nosies, - lauke labai drėgna. Tinkamiausios šiltos, drėgmės nepraleidžiančios striukės. Jei per orų prognozę išgirsite, kad vėjo greitis 10 m/s, tai reiškia, kad toks jūsų drabužius prakoš skersai, t.y., išpūs visą kūno šilumą. Todėl į lauką geriau neiti. Beje, šalčiausias yra šiaurės rytų vėjas. Jei už lango nesiaučia pūga, o tingiai arba dideliais kąsniais sninga, apsivilkite kombinezonus ir skubėkite į lauką. Tai gražiausios žiemos akimirkos. Nuo šalčio geriau saugo kombinezonai nei striukė ir kelnės atskirai: kūno išskiriama šiluma sulaikoma uždaroje erdvėje nuo krūtinės ląstos ir pažastų kojų link.
• Aprenkite vaiką šiltais, bet laisvais natūralaus pluošto drabužiais; apmaukite vilnonėmis kojinėmis, apaukite laisvesniais batais su kailiu (1,5–2 dydžiais didesniais); patartina į batus įdėti drėgmę sugeriančius įklotus.
• Vaikams būna šilčiau, jei į lauką jie išeina gerai pavalgę; nieko tokio, jei vaikas lauke pradėjo drebėti; drebulys – apsauginė organizmo reakcija į šaltį (drebančiojo kūnas išskiria 3–5 kartus daugiau šilumos ir pats save sušildo).
• Jeigu šąla skruostai, nosis, liepkite vaikui veidą užsidengti pirštinėmis ir pūsti iš burnos šiltą orą, kol sugrįšite į šiltą patalpą; kai šalta rankoms, pamokykite vaiką po pirštine pūsti iš burnos iškvepiamą orą.
• Neleiskite nuoga rankute prisiliesti prie metalinių daiktų, nes vaikutis gali nušalti per kelias sekundes; žiemą, prieš eidami su mažyliu pasivaikščioti, veiduką, lūpas sutepkite tepalu; jis saugo odą nuo nuožvarbų, nušalimų.
• Atidžiai stebėkite vaiko odos spalvą. Jeigu oda pabalo ir pradėjo mėlynuoti – jam šalta, jei paraudo – per šilta. Abiem atvejais grįžkite namo. Žiemą nuo namų neatitolkite.