PIRKITE INTERNETU

Jau turime universalių greitųjų COVID-19 antigenų testų, kurie atliekami iš nosies arba seilių mėginių

Patalpinta: 2021-04-30

„Camelia“ vaistinėse nuo šiol bus galima rasti greitųjų COVID-19 antigenų testų, kurie atliekami imant mėginį iš nosies arba seilių. Tai universalus testas, kurio atlikimo būdą galima pasirinkti pačiam.

Toks greitasis antigeno COVID-19 testas yra šoninio srauto chromatografinis imunologinis tyrimas, skirtas kokybiškai aptikti COVID-19 nukleokapsidinio baltymo antigeną iš nosies tepinėlių ir seilių mėginių paimtuose tiesiogiai iš asmenų, kuriems įtariems įtariama COVID-19 liga per pirmąsias 7 dienas nuo simptomų atsiradimo. Šiuo greituoju COVID-19 antigenų testu galima taip pat patikrinti ir besimptomių asmenų mėginius.

Rezultatas paaiškėja po maždaug 15 minučių nuo testo atlikimo.

„Šiuo metu vaistinėse esami testai yra skirti tik savitikrai, testo rezultatas nebus oficialus ir neįsirašys į asmens ligos istoriją. Teisinę galią turinčius testus šiuo metu šalyje atlieka tik sveikatos priežiūros specialistai asmens sveikatos priežiūros įstaigose ar mobiliuosiuose COVID-19 patikros punktuose“, – sako „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas. Šiuo metu vyksta diskusijos, ar ateityje tokius testus pacientams galėtų atlikti vaistininkai, tokiu atveju rezultatas turėtų teisinę galią.

Tokie greitieji COVID-19 antigenų testai sutaupo laiko ir supaprastina testavimosi procesą. Visgi, jei namuose ar darbe atlikto greitojo testo rezultatas teigiamas ir būtinas teisinis diagnozės pagrindimas, testą reikėtų pakartoti COVID-19 mobiliajame punkte, prieš tai laikantis saviizoliacijos ir kitų saugumo priemonių.

Neigiami rezultatai neatmeta COVID-19 infekcijos ir neturėtų būti naudojami kaip vienintelis gydymo ar paciento valdymo sprendimų, įskaitant infekcijos kontrolės sprendimus, pagrindas. Neigiami rezultatai turėtų būti vertinami atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę ir klinikinius požymius bei simptomus, atitinkančius COVID-19.

„Greitasis antigenų COVID-19 testas skirtas naudoti kaip pagalba diagnozuojant COVID-19 infekciją“, – sako vaistininkas.

„Camelia“ vaistinėse šiuo metu taip pat yra greitųjų COVID-19 testų, kurie atliekami iš seilių mėginio, netrukus vaistinėse pasirodys ir testai, kurie atliekami tik iš nosies mėginio.

Tokį testą galima nusipirkti čia.